Co mam robić z tym zapaleniem w zębie?

Mam zapalenie okolowierzcholkowe górnej dwójki. Zapalenie jest małe. Problem stanowi jednak korona pełnoceramiczna na tym zębie założona na wkład z włókna szklanego. Ząb mi coraz bardziej dokucza. Byłam u kilku stomatologów, różnie doradzają. Jeśli boli i jest ta korona z tym wkładem to lepiej będzie zrobić resekcje wierzchołka czy próbować zdjąć ta koronę i ten wkład i leczyć raz jeszcze kanałowo?

Trzeba dokładnie ocenić na tomografii. Staram się zawsze doradzić mniej inwazyjne rozwiązanie dla organizmu. Najlepiej będzie zdjąć koronę i wykonać ponowne leczenie endodontyczne. Jest to oczywiście droższe rozwiązanie ale nie wymaga cięcia dziąsła i obcinania korzenia.