Oglądanie pociągów na monitorze komputera przez dwulatka

Witam.Jestem mamą dwulatka , który jest bardzo energicznym dzieckiem.Mój smyk polubił pociągi i często ogląda je w komputerze i zastanawiam się czy nie jest za mały na przesiadywanie przy nim? Dodam ,ze jest bardzo charakternym dzieckiem i jeśli nie chce mu pokazać pociągów to zaczyna się bunt.Nie wiem jak powinnam postąpić by oduczyć go tego oglądania?

Warto także stawiać malcowi granice- awantura jest metodą na uzyskanie tego, co dziecko chce. To normalne w tym wieku. Nie należy jednak wzmacniać takiego zachowania. Jeśli będzie Pani ulegała takim zachowaniom, będą się one powtarzać i nasilać. Nie tylko w kontekście oglądania filmów.