On ogląda nagie kobiety i się masturbuje, a ja leżę tuż obok - czy to normalne?

Witam. Jestem w związku z mężczyzną, który mnie rzekomo kocha i którego podnieca moje ciało, jednak często się zdarza, że kiedy śpię, on ogląda nagie kobiety i się masturbuje, a ja leżę tuż obok niego. Rozmawiam z nim, mówię, że to mnie krzywdzi, ale nie widzę poprawy. Czy ja przesadzam, czy to normalne w związku? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Oglądanie pornograficznych zdjęć i masturbacja mogą być dodatkową metodą rozładowywania napięcia seksualnego przez Pani partnera. Dla niego może to być normalne, jednak Pani nie musi się na to zgadzać. Potrzebna jest Państwu poważna i szczera rozmowa, która pozwoli wyjaśnić motywy postępowania Pani partnera. Od pornografii można się uzależnić, co może spowodować rozpad życia erotycznego w związku.
Jeśli Pani partner nie chce z Panią rozmawiać i nie potraficie dojść do porozumienia w tej sprawie, to zachęcam do wizyty u seksuologa lub osoby zajmującej się terapią par. W trakcie takich spotkań będziecie Państwo mogli wyjaśnić sobie wszystkie drażliwe kwestie i zastanowić się, jak je wspólnie rozwiązać.

Pozdrawiam