Operacja przepukliny pachwinowej i stan podgorączkowy

Syn lat 3 mial 2 dni temu operacje przepukliny pachwinowej. Od dnia operacji od wieczora ma stan pogorsczkowy - 36,8-37,2. Jego stan jest bdb, nic go nie boli, ladnie je, etc. Czy taki stan pogoraczkowy jest normalnym zjawiskiem, jedli tak to ile moze trwac? Rany nie mam jak obejrzec bo jest zaslonieta opatrunkiem, ktorego mam nie sciagac do kontroli w poniedzislek, ale syn mowi ze nic go nie boli.

Stan zapalny jest niezbędny do prawidłowego gojenia. Czasami podwyższa się temperatura, to także nie powinno dziwić, szczególnie, że nie ma żadnych innych niepokojących objawów. Ocena rany jest zawsze w takim wypadku konieczna.

Dr n. med. Igor Madej

Szanowna Pani - powinna się Pani udać do chirurga, aby obejrzał ranę. Jednorazow pazabiegowa gorączka jest normalna. Jeżeli się przedłuża to konieczna jest kontrola.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, gastroentrolog, Kraków