Opuchlizna dziąsła i ból zęba

Mam problem z dolną 4-rką. Od środy(24.06) zaczął boleć mnie ząb. Następnego dnia ból zmalał, natomiast zaczęła puchnąć mi szczęka. W piątek wybrałem się do dentysty, który otworzył mi zęba(kanał) i zalecił płukanie dentoseptem, a także zrobienie zdjęcia rtg. Na kolejną wizytę mam się zgłosić po tygodniu. Miałem już leczonego zęba kanałowo lecz nie wystąpiła wtedy opuchlizna. Dzisiaj tj. sobota opuchlizna się powiększyła. Dodam, że "wychodzi" mi 8-mka po tej części szczęk imoże to jest przyczyna

Witam
W trakcie stanu zapalnego miazgi opuchlizna nie zawsze występuje. Czasami jest to sam ból, czasami proces przebiega całkowicie bezobjawowo. Istotne jest jak najszybsze podjęcie leczenia, które ma na celu usunięcie zmienionej tkanki z kanału, chodzenie z otwartym zębem może powodować jego wtórne nadkażenie i przyczynic się do uszkodzenia samego zęba