Opuchnięta noga i rany na niej

Moja babcia ma opuchniete nogi od ok 8 miesięcy, teraz zaczęła pękać jej skora i robić się rany z których leci woda płyn???co to oznacza i jaka jest na to rada choćby najmniejsza bo kobieta prawie się nie poruszać z tego powodu.proszę o odpowiedz.

Witam,
proszę jak najszybciej udać się do lekarza przynajmniej pierwszego kontaktu, który po wstępnej ocenie kończyn dolnych pokieruje babcią dalej.
Nie należy bagatelizować tych dolegliwości, aby nie doszło do rozwoju zakażenia.

Pozdrawiam