Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otumanienie i senność po lekach psychotropowych w leczeniu alkoholizmu

Witam Mam pytanie dotyczące mojego przyjaciela o którego się martwie.Miał problem z alkoholem doprowadzilo to do omamów i różnych paranoii został zabrany na odwyk alkoholowy po czym Pani psychiatra przepisała mu leki psychotropowe które musi brać przez 2 lata aby poprawić swój stan,Bierze leki od miesiąca jest otumaniony zero radości, smutku zero życia cały dzień przesypia martwie się o niego że nigdy już nie będzie z nim dobrze czy jest jakaś inna szansa aby mu pomóc? Bardzo proszę o Porade
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Jest - podjęcie psychoterapii, która pomoże pana przyjacielowi nie tylko stępić objawy (jak to jest w wypadku farmakoterapii), ale również przepracować swój problem u źródła (co daje większe prawdopodobieństwo, że działania przyniosą skutek i przyjaciel pozbędzie się nałogu). Zatem proszę namawiać przyjaciela do podjęcia spotkań ze specjalistą leczenia uzależnień - psychologiem, psychoterapeutą pracującym z tego typu problemami. Powodzenia!

0

Jedyną szansą jest systematyczne leczenie i trwała abstynencja. Efekty leczenia będzie można ocenić po wielu miesiącach stosowania się do zaleceń. Nie można oczekiwać cudownej poprawy po krótkim czasie. Proszę pomyśleć o tym, jak długo trwa problem i jak krótko stosowane jest leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy