Otumanienie i senność po lekach psychotropowych w leczeniu alkoholizmu

Witam Mam pytanie dotyczące mojego przyjaciela o którego się martwie.Miał problem z alkoholem doprowadzilo to do omamów i różnych paranoii został zabrany na odwyk alkoholowy po czym Pani psychiatra przepisała mu leki psychotropowe które musi brać przez 2 lata aby poprawić swój stan,Bierze leki od miesiąca jest otumaniony zero radości, smutku zero życia cały dzień przesypia martwie się o niego że nigdy już nie będzie z nim dobrze czy jest jakaś inna szansa aby mu pomóc? Bardzo proszę o Porade

Jest - podjęcie psychoterapii, która pomoże pana przyjacielowi nie tylko stępić objawy (jak to jest w wypadku farmakoterapii), ale również przepracować swój problem u źródła (co daje większe prawdopodobieństwo, że działania przyniosą skutek i przyjaciel pozbędzie się nałogu). Zatem proszę namawiać przyjaciela do podjęcia spotkań ze specjalistą leczenia uzależnień - psychologiem, psychoterapeutą pracującym z tego typu problemami. Powodzenia!

Jedyną szansą jest systematyczne leczenie i trwała abstynencja. Efekty leczenia będzie można ocenić po wielu miesiącach stosowania się do zaleceń.
Nie można oczekiwać cudownej poprawy po krótkim czasie. Proszę pomyśleć o tym, jak długo trwa problem i jak krótko stosowane jest leczenie.