Owłosienie u 14-latka

Witam! Mam 14 lat (we wrześniu 15), i mam takie pytanie. Na moim ciele występuje bardzo duże owłosienie, w okolicach intymnych, na brzuchu oraz na klatce piersiowej. Jak przebieramy się na WF to moi rówieśnicy nie mają czarnych włosów na nogach, a co dopiero na brzuchu. Czy jest coś ze mną nie tak? Czy to normalne, że w moim wieku rośnie mi lekki zarost pod nosem, na brodzie oraz tzw. pekaesy (czarne włosy, poza brodą). Ja się tego nie wstydzę, tylko chciałbym się dowiedzieć czym jest to uwarunkowane. Dodam, iż ważę 81kg przy wzroście 177, dużo ćwiczę, aerobiczną 6 weidera, podnoszę hantle 5kg i ogólne ćwiczenia (skoki na skakance, przysiady itp.). Z góry dziękuje na odpowiedź. :)
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Pana objawy raczej nie są związane z patologią chorobową. Owłosienie u ludzi jest sprawą indywidualną. Jeżeli owłosienie w okolicach płciowych wykształcone jest prawidłowo to raczej nie ma powodu do obaw. Jeżeli ma Pan jednak wątpliwości można spróbować skonsultować się z lekarzem, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Najlepiej aby w pierwszej kolejności udał się Pan do lekarza rodzinnego, jeżeli będzie taka konieczność lekarz skieruje Pana do specjalistów (na przykład endokrynologa).

Pozdrawiam