Planowanie wakacji i aktywność fizyczna po laparoskopowym usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam, jestem już tydzień po wycięciu wyrostka laparoskopowo i planuje wyjazd na wakacje: 1. Kiedy najwcześniej mógłbym zacząć ćwiczyć na siłowni? 2. Kiedy moge zacząć jeździć rowerem (w terenie górskim-jazda rekreacyjna)? 3. Kiedy moge zacząć pływać? 4. Czy spożywanie Alkoholu i palenie jest dozwolone(w jakich ilościach i po jakim czasie)? Dziekuje i Pozdrawiam :)

2. Rowerem można jeździć po 2 tygodniach (tylko rekreacyjnie)
3. Pływać można zacząć po 2 tygodniach.
4. Stosowanie używek jest niezdrowe.