Płukanie skrzepu po leczeniu zęba

Witam. Tydzień temu wyrwano mi dolną szóstkę,właściwie same korzenie zęba,bo korona się złamała i pozostały korzenie takie rozdwojone na pół w jednym był nawet ułamany sztyft,trochę mnie to już pobolewało i w końcu zdecydowałam się go usunąć.I dziwna sprawa,bo jeden otwór po jednym korzeniu zagoił się super a w drugim jest dziura i boli zwłaszcza w nocy.Co można zrobić w takim przypadku czekać czy iść do stomatologa? Płukać czymś usta oczywiście delikatnie by nie wypłukać skrzepu? Dziękuję.

Powinna Pani udać się do lekarza wykonującego zabieg w celu kontroli gojenia. Być może powstał tzw suchy zębodół i konieczne będzie zaopatrzenie w gabinecie.

Lek. dent. Agata Duda

najprawdopodobniej już doszło do wypłukania skrzepu
proszę zgłosić się do stomatologa wykonującego zabieg na kontrolę
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk