Płyn do płukania jamy ustnej po ekstrakcji zęba

Witam, miałam wyrwana górną prawą czwórkę 8stycznia 2014. 10 stycznia byłam na kontroli, a Pani Doktor mi przepłukała ta dziurę po zębie sodą i włożyła coś białego w ta dziure. Co to może być te biale wypełnienie??? i czy samo wypadnie lub sie rozpuści? czy należy to jakoś wyciągnąć?? i ile dni po usunięciu zęba można płukać jamę ustną dentoseptem, i płynem do płukania jamy ustnej? Zastanawiam się jakie środki przyczynią się do szybszego zagojenia rany po wyrwaniu zęba. Martwię się również tym białym wypełnieniem, które lekarz włożył w dziurę po usuniętym zębie. Czy mam jakieś powody? Proszę o informację co powinnam zrobić i jak zmniejszyć ból po ekstrakcji zęba. Pozdrawiam

Witam. Z opisu wynika, że po ekstrakcji zrobił się pusty zębodół i lekarka założyła do niego specjalny opatrunek ( Spongostan?). Nie wolno go samemu wyjmować a jeśli wypadnie, trzeba go założyć ponownie. Po ekstrakcji nie wolno płukać zębodołu, szkoda że nie został zeszyty po usunięciu zęba. Pozdrawiam Krystyna Pikała