Podejrzenie sklerodermii i wynik ANA

Witam, lekarz podejrzewa sklerodermę. Na wynik ANA jeszcze czekam. Ale odebrałam wynik morfologii i mam neutrofili 41,4 % eozynofilii 8,1 %. Co oznaczają te wartości , czy mogą mieć coś wspólnego ze sklerodermią. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość neutrofili jest prawidłowa. Podwyższone eozynofile najczęściej mają etiologię alergiczną lub pasożytniczą. Ta nieprawidłowość nie ma raczej nic wspólnego ze sklerodermią.