Pomiary obwodu główki u dziecka

Witam, bardzo prosze o pomoc odnosnie obwodu glowki mojego synka. Otoz przy wizycie u pediatry obwod glowy wynosil 34, klatki piersiowej 33 a ciemiaczko 1×1,5. Natomiast 6 tygodni pozniej obwod wynosil 37,5 a klatki 36,5 a ciemiaczko 2,5×2,5 i bylo to 2,5 tygodnia temu.USG glowki robilismy 7 tygodni temu i bylo w granicach normy. Dodam ze synek jest wczesniakiem. Bardzo prosze o pomoc co w takiej sytaucji mozna jeszcze zrobic i czy mam podstawy do niepokoju. Z gory dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, kluczowym elementem dla oceny takich parametrów jest dokładny wiek dziecka przy pierwszym jak i drugim pomiarze. Bez tych informacji jest bardzo ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie. Proszę się udać także do pediatry w razie jakichkolwiek wątpliwości. Pozdrawiam.