Obwód głowy i klatki piersiowej u 10-miesięcznego wcześniaka

Witam, jestem mama 10miesiecznego wcześniaka z masa urodzeniowa 1720 i obwodem glowki 29 cm, natomiast klatki piersiowej 25 cm. W dniu dzisiejszym mielismy wizyte kontrolna i obwod gowki wraz z klatka jest rowny 44 cm czy mam sie czego obawiać. Czy obwod glowy w takim miesiącu zycia dziecka rowny klatce piersiowej jest czyms normalnym czy nie koniecznie. Prosze o odpowiedz z góry dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

proszę się nie niepokoić, u płodu główka stanowi 1/4 ciała, wraz z wiekiem proporcje ciała zmieniają się tj. głowka maleje w stosunku do reszty ciała.