Popuszczanie kału w nocy u 10-letniego dziecka

Witam, mam problem z synem który ukończył 10 lat , a popuszcza kał, w nocy i w dzień , problem istnieje od około 2-3 lat , bardzo się tego wstydzi i mówi że nic nie czuje, jak się to zdarza.bardzo proszę o pomoc

powinna pani udać się z synem do gastrologa, trzeba zrobić USG brzucha, może badanie odbytnicy, ew. RTG z kontrastem itp. - o tym zdecyduje gastrolog.