Powiększone gruczoły sutkowe u 8-tygodniowego dziecka

Witam, mam 8 tygodniową córeczkę i zaniepokoiły mnie powiększone nieznacznie gruczoły sutkowe. Czy to normalne? Karmię piersią. W trakcie ciąży brałam też luteinę i duphaston. Czy to może mieć wpływ? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

U noworodków często występuję tego rodzaju objaw, ponieważ hormony matki działają na organizm dziecka. Ale w tym momencie już nie powinno tego być i konieczne jest wizyta u lekarza pediatry. Po badaniu lekarz będzie mógł się wypowiedzieć. Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.