Powrót do pełnej sprawności po pęknięciu kości śródręcza

Witam, doznalem urazu mianowicie pekniecie 4 kosci srodrecza, na poczatku bylo podejrzenie zlamania lecz skonczylo sie jedynie na peknieciu. Gips nosilem prawie 4 tygodnie i zdecydowalem sie go zdjac samemu poniewaz to prawa reka i niecierpliwilem sie jako ze jestem typowym cholerykiem. Pytanie moje brzmi w jaki sposob mam cwiczyc ta prawa reke aby powrocila mi sprawnosc sprzed doznania urazu. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Kość powinna się najpierw zrosnąć aby zacząć fizjoterapię. Sugeruję wizytę u ortopedy aby ocenić zrost kości.

Pozdrawiam.