Problem wychowawczy z młodszym bratem

Witam,mam 18 lat, a mój brat jest o 10 lat młodszy, rodzice pozwalają mu na wszystko, a on całymi dniami przesiaduje w moim pokoju, oglądając telewizję, lub grając na tablecie. Zwróciłam rodzicom uwagę, że mi się to nie podoba, że nie mam prywatności, a gdy chce się pouczyć to idę do pokoju brata, ale bez skutku. Nie mam prawa go stamtąd wyprosic lub włączyć coś innego niż bajki,bo tak jest rodzicom wygodniej i mają święty spokój gdy brat się czymś zajmie. Nie wiem już co mam robic.

Małgorzata Panek

Szczera rozmowa z rodzicami i bratem powinna pomóc. Jako dorastająca kobieta potrzebuje Pani prywatności, a młodszy brat tego nie rozumie. Czy rozmawiała Pani z nim bezpośrednio? Niepokojące jest to, że Pani brat całe dnie przewiduje w wirtualnym świecie, nie mając kontaktu z rówieśnikami. Może to świadczyć o jakiś problemach w szkole. Radzę spróbować rozmowy, ew spotkania całej rodziny z psychologiem.
Pozdrawiam