Problem z odbyciem pierwszego stosunku u 18-latka

Witam.Jestem z swoją dziewczyną od roku.Mamy po 18 lat.Ostatnio zdecydowaliśmy się rozpocząć współżycie.Wszystko starannie zaplanowaliśmy parę dni wcześniej.Wreszcie nadszedł ten dzień. Jednak nie mogłem utrzymać pełnej erekcji! Próbowaliśmy wiele razy ,jednak bez skutku ,nie umiałem w nią wejść.Mój penis szybko tracił sztywność , po założeniu prezerwatywy już kompletnie nie był sztywny.Seks był poprzedzony długą grą wstępną.Dlaczego nie mogliśmy odbyć stosunku? Proszę o pomoc.

Pierwsze kontakty lepiej jak są "androcentryczne", czyli penetracja powinna być tak szybko, jak to jest możliwe (dostateczna lubrikacja, czyli wilgotność pochwy). Kontakt wtedy nie jest jeszcze często emocjonalnie satysfakcjonujący, ale jednak technicznie sie odbywa, a to już wstępny sukces!
Niesprawne zakładanie prezerwatywy to strata czasu i sporego procentu erekcji...
Prezerwatywa powinna być przygotowana do użycia wcześniej, przed rozpoczeciem współżycia.
Mam nadzieję, że sobie spokojnie poradzicie.
Problemy przy inicjacji nie są czymś rzadkim, a raczej są częste.
Po pierwszych problemach zwykle dalej jest OK, i można doskonalić "ars amandi" i kontakty mogą być wtedy "ginekocentryczne", czyli uwzględniajace bardziej oczekiwania Partnerki.
Przypuszczam, że nie będzie potrzebna Wam konsultacja w gabinecie lekarza seksuologa.
Trzymam kciuki. Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego wiążą się z takimi i podobnymi trudnościami dla wielu młodych ludzi. Zazwyczaj przyczyną jest stres, obawy, silne napięcie emocjonalne (naturalne dla ważnego wydarzenia w życia), nazbyt zadaniowe podejście do seksu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że inne są bodźce zmysłowe podczas samotnej masturbacji, a inne podczas próby współżycia. Organizm stopniowo przyzwyczaja się do tej zmiany i czerpania przyjemności z "nowego".

Pozdrawiam!