Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z relacją pomiędzy 22-latkiem a rodzicami

witam,wczoraj usłyszałam od 22-go syna,że całe życie jest nieszczęśliwy bo musiał sobie radzić sam. To był cios w moje serce.dodam że jest jedynakiem i od małego dziecka był skryty, małomówny i lubił samotnie spędzać czas, przy tym był mało ambitny i jakby leniwy.Nie chciałam na siłę go zmieniać i musiałam swe aspiracje,że będzie grał na instr.muz.(ma talent) albo że będzie biegle władał angielskim schować do kieszeni i razem z mężem zaakceptowaliśmy go takim jakim jest. Co robić ?załamałam się!
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Zachęcam do rozmowy z synem. Czasem słowa wypowiedziane w złości ranią, ale niosą także jakieś ziarno, która może przynieść zmianę i odbudowę relacji. Szczera rozmowa dotyczącą potrzeb, oczekiwań, emocji czy trudności wszystkim stron, może przynieść jakieś rozwiązania, a przynajmniej uświadomić istniejące uczucia, deficyty czy potrzeby. Ważne, by taka rozmowa odbyła się w atmosferze troski i otwartości. Można także skorzystać z pomocy terapeuty rodzinnego, który pomoże przepracować obecny kryzys, a także umożliwi zmianę w relacjach.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy