Relacje z mężem a spory o finanse

witam,jestem osobą wybuchową, szybko się denerwuje.Od około 3 miesięcy nie pracuję,ponieważ z mężem wyjechałam za granicę i pracuje tylko on,a ja siedzę w domu z córka,dodam ze jest moją córka z innego związku.My jesteśmy małżeństwem od 2 miesięcy.Od jakiegoś czasu zaczełam pytać o wydatki czy mogę mieć swoje konto na które by mi wysyłał pieniądze,a nie proszę sie za każdym razem.on wysyła też co miesiąc swojej mamie pieniądze.Nie pyta mnie o nic sam podejmuje decyzje mówiąc ze to on pracuje.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

W ostatnim czasie miała Pani bardzo dużo ważnych (ale również stresujących) wydarzeń życiowych, stąd Pani nerwowość mogła wzrosnąć.
Kwestia podziału finansów w związku jest bardzo ważna a konflikty w tej sferze są udziałem wielu par.
Koniecznie musi Pani porozmawiać z mężem i ustalić na spokojnie jak wspólne pieniądze powinny być dzielone. Pomimo, iż tylko partner zarabia w Waszym małżeństwie ma Pani pełne prawo do dysponowania pieniędzmi. Ustalcie jakąś kwotę, na którą zgodzicie się oboje. W razie trudności zawsze możecie skonsultować się z psychologiem lub terapeutą par.

Zachęcam do szczerej rozmowy, w której powie Pani o swoich uczuciach, potrzebach czy oczekiwaniach, wysłuchania także jego, szukania wspólnych rozwiązań, które uwzględnią potrzeby i wartości wszystkich stron. Najlepiej w atmosferze troski i chęci współdziałania (zamiast pretensji czy złości). Nie jest to łatwe, potrzebują jednak Państwo wypracowania wspólnych metod radzenia sobie z wyzwaniami codziennego życia, by podobne konflikty nie uniemożliwiły życia rodzinnego.