Problemy z brzuszkiem u dziecka karmionego piersią

Dobry wieczór,Mam problem z miesięcznym dzieckiem karmionym piersią, od dwóch dni pojawiły się problemy z brzuszkiem,dziecko ma problemy z trawieniem. espumisan, delikol, viburkol nie pomagają, dziecko potrafi przez 8 godzin być rozdrażnione i płakać falami. Od dwóch dni wyeliminowałam nabiał takie zalecenia położnej żeby sprawdzić czy dziecko nie ma nietolerancji na trawienie laktozy.Czy jest to słuszne postępowanie?Jakie jest postępowanie w takich dolegliwościach?Pozdrawiam Edyta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane postępowanie zalecone przez położną jest jak najbardziej prawidłowe. Proszę postępować wg jej zaleceń.

Witam.

Kolki u dzieci są częstą dolegliwością i wiążą się z niedojrzałością układu pokarmowego. Jeśli dostępne na rynku leki i suplementy nie pomagają, należy kolejno eliminować poszczególne pokarmy. Być może maluch czegoś nie toleruje. W pierwszej próbie odstawiamy nabiał, następnie owoce. Jeśli mimo prób kolki będą się utrzymywały, najwyraźniej taka już uroda malca i trzeba ten trudny okres przeczekać.

Pozdrawiam.