Problemy z relacją między mamą a córką

Witam, mam takie zapytanie. Moja mama od ok. 4 lat od kiedy skończyłam 18 lat mnie "terroryzuje". Wyzywa, mówim, że do niczego się nie nadaje i grozi mi. Gorzej jest od tego poniedziałku (codziennie był gotowy obiad, posprzątane i poprane) a wczoraj jak wróciła do domu ja spałam, bo źle się czułam i krzyczała na mnie, że jest pełny zlew. Nie wiem już co z tym robić. Już raz leczyłam się na depresję i boję się, że to powróci. Ale problem leży chyba tym razem po stronie mamy. Prosze o pomoc. :(

Witam, rzeczywiście w relacjach z najbliższymi nie należy na siebie krzyczeć a już absolutnie niedopuszczalne są wyzwiska,poniżające sformułowania itp.Proponuję zapoznać się z pojęciem asertywności i spróbować wobec krzyczącej i znieważającej mamy stosować związane z asertywnością techniki przeciwstawiania się agresji i manipulacji. Ćwiczenia w tym zakresie znajdzie Pani np w książce pt. Trening asertywności pani Marii król Fijewskiej.Powodzenia.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza