Prośba o interpretację wyników TK zatok
witam, prosze o interpretacje wyników TK zatok: zatoka szczekowa prawa w całości zacieniona, wypełniona zgrubieniami śluzówkowymi z towarzyszącym odcinkowym ścieńczeniem ściany górnej zatok. Zat. szcz. lewa mniejsza, powietrzna,obie zat. szcz. ze słabo widocznymi ścianami przyśrodkowymi w częściach górno-przyśrodkowych. drobne zgrub. śluzówkowe w pojedyńczych kom. sitowia po lewo. prawy kompleks ujściowo-przewodowy niedrożnyna wys. lejka,lewy drożny.pozostałe zat.bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Wskazania do zabiegu leczenia zatok
Wiele osób musi zmagać się z przewlekłym zapaleniem zatok. Jak sobie radzić przy takim schorzeniu? Czy tabletki wystarczą? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do zabiegu leczenia zatok.
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o stanie zapalnym. Ale może to powiedzieć lekarz laryngolog, który na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych, w tym TK, postawi rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.
Dlatego sugeruję konsultację laryngologiczną w gabinecie.
Pozdrawiam.