Przepuklina pachwinowa a wizyta u chirurga

Witam :) Mam przepuklinę pachwinową.. Czekam na wizytę u chirurga, jednak lekarz ogólny powiedział że na pewno jest to przepuklina. Dowiedziałam się także że jeżeli przez ok. 5 do 6 godzin przepuklina się nie "schowa" to mam zgłosić się do szpitala. Powinnam? Wczoraj tak było z tym że po 6 godzinach się schowała. Dzisiaj jeszcze ani razu nie "wyszła" tylko boli mnie jak dotykam.. Co powinnam z tym zrobić? Dodam że wizytę u chirurga mam dopiero 29.10 :) Pozdrawiam, Gosia :)

Jeśli nic się nie dzieje niepokojącego to znaczy: brzuch nie jest wzdęty, nie ma bolesności całego brzucha, stolec i wiatry oddaje Pani prawidłowo to nie ma powodu do niepokoju. W Pani przypadku jest to przepuklina wolna, odprowadzalna, która może być leczona w trybie planowym. Dlatego proszę spokojnie poczekać na wizytę u chirurga. On po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania i termin zabiegu.