Brak przepukliny pachwinowej w wyniku TK

Czy jezeli w tomografii komputerowej z kontrastem pisze "przepukliny pachwinowej nie stwierdza sie" to jakie jest prawdopodobienstwo, ze jednak ona wystepuje i czy w ogole jest taka mozliwosc, ze TK jej nie uwidacznila. Dziekuje

Jeżeli jest to przepuklina odprowadzalna to jest taka możliwość. Najlepiej wykonać badanie USG na stojąco lub z działaniem napinającym tłocznię brzuszną ( kaszel, próba Valsalwy ) w celu uwidocznienia przepukliny kanału pachwinowego.