Usunięcie przepukliny pachwinowej a współżycie seksualne

Witam! w środę przeszedłem operacje przepukliny pachwinowej prawostronnej metoda kirschnera bez użycia siatki ze znieczulenie w kręgosłup. Chirurg który operował określił, że przepuklina jest dość dużych rozmiarów. Jestem mężczyzną i mam 22 lata. Moje pytanie , po jakim czasie można spokojnie wrócić do współżycia seksualnego? pozdrawiam

Witam. Po zabiegu obowiązuje zakaz dźwigania przez 3-6 miesięcy, ale kamasutra zna różne sposoby, na to by uniknąć nadmiernego działania tłoczni brzusznej podczas seksu.