Wynik USG jamy brzusznej a podejrzenie przepukliny pachwinowej

Witam, jestem mężczyzną, 31 lat. jeżeli USG jamy brzusznej nie wykazało przepukliny pachwinowej to można mieć pewność, że takiego problemu się nie ma? Byłem przekonany, ze tak jest, ale osoba wykonująca powiedziała mi, że to, że w USG nie wyszło nie oznacza na 100%, że nie ma. Jeżeli tak jest to w jaki sposób to zbadać, żeby mieć 100% pewności? Czy mógł być to błąd ludzki i warto powtórzyć badanie USG?

Należy powtórzyć USG obu kanałów pachwinowych w pozycji leżącej i stojącej. Właściwe badanie USG jest metodą 100% pewną jesli chodzi o wykluczenie lub potwierdzenie przepukliny pachwinowej. Takie badanie wykonuje sie inną głowicą niż badanie USG jamy brzusznej.