Przepuklina pachwinowa prosta a obraz w USG

Witam, czy przepuklina pachwinowa prosta zostanie wykryta podczas badania usg kanałów pachwinowych czy tylko przepuklina pachwinowa skośna? Chciałem ostatecznie potwierdzić/wykluczyć istnienie tych 2 rodzajów przepuklin pachwinowych. Miałem USG jamy brzusznej i nie wykazało żadnej przepukliny. Badał mnie już chirurg i stwierdził, ze jeżeli już to są początki przepukliny, on nic nie wyczuwa. Co zrobić, żeby wiedzieć na 100%?

Witam!
Najważniejsze jest badanie fizykalne i na podstawie jego rozpoznaję przepuklinę. Pomocny jest też wywiad z pacjentem i obecność lub brak dolegliwości charakterystycznych dla przepukliny.USG jest tylko badaniem pomocniczym

Z poważaniem
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej