Przyczyna pieczenia jamy ustnej

Witam, od ok tygodnia bardzo piecze mnie jama ustna, wygląda to tak jakbym miała zdartą i pocientą blone śluzową. Jedzenie czy mycie zębów sprawia mi ogromny ból. Co jest przyczyną takiej dolegliwości i jak ją zlikwidować ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

z podanego opisu niewiele wynika - podstawowe pytanie czy użytkuje Pani jakieś protezy ? jakie zażywa leki ? proszę skontaktować się z lekarzem periodontologiem
pozdrawiam
lek., lek.med. Bogdan Jaremczuk

Niestety bez dokładnego wywiadu oraz badania wewnątrzustnego nie jestem w stanie jednoznacznie zdiagnozować Pani problemu. Przyczyn może być kilka: choroba ogólnoustrojowa, zażywane leki, podrażnienie miejscowe błony śluzowej jamy ustnej, alergie na materiały znajdujące się w Pani jamie ustnej etc.
Proszę skonsultować się z periodontologiem, który na pewno Pani pomoże.