Rozlane wole tarczycy i skierowanie do endokrynologa

Dobry wieczór. mam pytanie w sprawie nadczynosci tarczycy moj wynik tsh to 0,005.Do tego visnienie prawie caly czas 160-120. Boli mnie cala szyja prawej strony promieniuje do ucha.Bylam u lekarza rodzinego wypisal skierowanie do endykrynologa i opisal to tak rozlane wole tarczycy .Zaczyna mnie dusic po wysilku .A do tego biore ketanol i pomaga na pare godzin .Co mam dalej robic jak sa terminy do lekarza takie dlugie .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ważne żeby przy takich objawach zostało wykonanie badanie USG oraz markery zapalenia. Moga to byc objawy zapalenia tarczycy. Musi sie Pani w trybie pilnym udac do lekarza endokrynologa. Pozdrawiam