Rozległy zawał i zapalenie płuc a szanse na wyleczenie

Witam, mojej przyjaciółki tata miał w środę rozległy zawał serca reanimowano go ok 30 minut po czym przewieziono go do szpitala i wprowadzono w śpiączkę farmakologiczną. Lekarze stwierdzili że ma on uszkodzony mózg i w dodatku nabawił się zapalenia płuc. Ze śpiączki do tej pory się nie wybudził. Czy są jakieś szanse na to że wyjdzie z tego? Jest mężczyzną w podeszłym wieku, który lubi wypić i w dodatku dużo pali.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli nie doszło do śmierci mózgowia z pewnością lekarze dołożą wszelkich starań, by pacjent wrócił do jak najlepszego stanu i nie można tracić nadziei. Stan jest na pewno poważny, dlatego trzeba się przygotować na trudną dla rodziny diagnozę.