Rozmowa z agresywnym mężem

dobry wieczór ja w sprawie męża co wcześniej pisałam ze jest agresywny chce przeprowadzić z nim rozmowę w sobotę na spokojnie powiedziec mu ze chce poprawidź nasze relacje żeby na mnie nie krzyczał i zmienił swoje zachowanie w stwsónku do mnie tylko nie wiem jak on zareagóje boje się ze będzie agresywny i może wpaśc w szał co mam w takiej sytuacji zrobic

Witam,
proponuję przygotować się do tej rozmowy. Zastanowić się i może spisać sobie co chciałaby Pani dokładnie mu powiedzieć. Może jakie warunki postawić. Musi Pani wiedzieć, że zachowania agresywne są zachowaniami z obszaru przemocy - a to jest karalne.
Dobrze byłoby aby nie ukrywała Pani tego jak jest między Wami przed innymi. Chodzi o to aby w razie kolejnych sytuacji miała Pani wsparcie.
Jeżeli bardzo się Pani obawia reakcji męża proponowałabym przeprowadzić rozmowę w miejscu publicznym (np w kawiarni) lub poprosić kogoś zaufanego aby mógł Pani w tym towarzyszyć.
Dobrze byłoby aby w tej sytuacji poszukali Państwo pomocy osoby trzeciej (profesjonalisty) która mogłaby wspomagać proces naprawy relacji.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska

Może warto pomyśleć o mediacji małżeńskiej? Profesjonalista pomoże Państwu poradzić sobie z trudna sytuacja, a także zapewni bezpieczeństwo obydwu stronom.