Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Różnice pomiędzy lekami antydepresyjnymi

Czym sie roznia od siebie antydepr. oriven,elicea,paroxinor?na co dziala kazdy z nich?bylam u trzech psych. i kazdy dal mi inny lek .
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam Panią,

Leki elicea (escitalopram) i paroxinor (parokesetyna) należą do preparatów przeciwdepresyjnych z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu serotoniny. Natomiast oriven to wenlafaksyna, czyli lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu serotoniny i noradrenaliny. Wszystkie te leki działają na objawy depresji z lękiem. Są takze stosowane w różnego rodzaju zaburzeniach lękowych, w lęku panicznym itp. Wszystkie działają dość podobnie, a dostosowanie odpowiedniego preparatu zależy od nasilenia objawów u danego pacjenta, rodzaju depresji, poziomu odczuwanego lęku czy innych symptomów, które mogą współwystępować w danym zaburzeniu psychicznym. Przy wyborze odpowiedniego preparatubierze siętakzę pod uwagę soamtyczne schorzenia towarzyszące u danej osoby, czy inne leki, które dana osoba przyjmuje (aby uniknąćryzyka interakcji lekowych). Więcej na temat terapii depresji i lęku może Pani przeczytać na mojej stronie internetowej www.psychiatrawarszawa.com.pl

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Są to wszystko leki o działaniu przeciwdepresyjnym. To, że różni lekarze przepisali inny lek nie może dziwić. Należą do tej samej grupy i oznacza to, że wszyscy lekarze postawili to samo rozpoznanie. Nie jest najlepszym pomysłem chodzenie do wielu specjalistów jednocześnie. Proszę wybrać jednego, takiego z którym ma Pani najlepszy kontakt i ściśle stosować się do jego zaleceń.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy