Ruchomy guz jamy brzusznej a zabieg operacyjny

Witam zdiagnozowano u mnie „ruchomy guz jamy brzusznej …. o charakterze cystycznym z wew. wtrętami” Lekarze nie stwierdzili gdzie jest umiejscowiony, wykluczono jajniki. USG jamy brzusznej „płynu nieuwidoczniono, rozległa zmiana płynowa z przegrodami, zapęcherzowo obszar mieszanej echogeniczności 70x70 mm” Nic mnie nie boli mam tylko napięty brzuch. Wyniki krwi są w normie. Czy można uniknąć operacji? Czy mogę zrobić dodatkowe badania?Czy taka torbiel może pęknąć? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam. Brak bolesności nie rozwiązuje problemu, natomiast zabieg laparoskopowy radykalnie rozwiąże problem niewiedzy diagnostycznej oraz wyleczy Panią. Czekanie ani dodatkowe badania nie dadzą odpowiedzi na zasadnicze pytanie. A rozmawiała Pani z lekarzem leczącym - i co powiedział? :)