Ryzyko nadwagi i noworodka

Witam. Obawiam sie o nawdwage u mojego synka. Urodzil sie 29.01 br o wadze 3620g. Obecnie zaczal mu sie 8 tydzien zycia i wazy 6.6 kg. Karmiony jest mlekiem modyfikowanym Nestle NAN Pro 1 w porcjach 130ml mleka co 2.5-3 godziny. Oboje rodziców jest szczupłych i nie ma w naszych rodzinach osób puszystych.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Faktycznie syn bardzo szybko przybrał na wadze. U tak małych dzieci nie stwierdza się nadwagi, gdyż jest to zupełnie niediagnostyczne. Wskazana jest jednak konsultacja z pediatrą. Należy wykluczyć wady wrodzone lub rozwojowe u dziecka - co jest możliwe tylko poprzez przeprowadzenie badania klinicznego. Jeśli lekarz stwierdzi, że dziecko nie rozwija się prawidłowo, z pewnością wdrożona zostanie dalsza diagnostyka problemu.