Rzucenie palenia a brak erekcji

Witam. Mam pytanie. W jakim czasie od rzucenia palenia moj organizm wroci do prawie pelni zdrowia. Pale cztery miesiace i mam zamiar zdusic uzaleznienie w zarodku. Zauwazylem duzo nieprawidlowosci w moim organizmie. Co najbardziej jest dla mnie bolesne - dla mezczyzny, zauwazylem rowniez brak erekcji. Po jakim czasie od rzucenia ten problem powinien ustapic? Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana
Nie ulega wątpliwości, że podejmuje Pan właściwą decyzję rozstając się z papierosami. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko zachorowań na wiele chorób.
Problemy z erekcją mogą być spowodowane różnymi czynnikami - krążeniowymi, neurologicznymi, hormonalnymi, psychicznymi lub być połączeniem różnych przyczyn. Używki wszelkiego rodzaju - także palenie papierosów - również powodują impotencję.
Trudno jednoznacznie określić, kiedy Pana problem ustąpi, nie znając rzeczywistej jego przyczyny.
Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania oraz wypisze skierowanie do urologa, który zajmuje się specjalistyczną diagnozą i leczeniem tego typu dolegliwości.
Być może trafnie wiąże Pan swój problem z nadużywaniem nikotyny. Jeśli tak jest, powinien ustąpić po kilku tygodniach od całkowitego zaprzestania palenia. Jeśli tak się nie stanie, proszę skontaktować się z lekarzem.

Warto jeszcze rozważyć Pana stosunek do faktu problemu z erekcją. Przeżywając ten stan, jako umniejszający lub odbierający walory mężczyzny, doświadcza Pan niewątpliwie wielu trudnych uczuć. Jeżeli stan dyskomfortu psychicznego i emocjonalnego utrzymuje się zbyt długo, może doprowadzić do zaburzeń nerwicowych, które dodatkowo nasilą i utrwalą Pana problem. Proszę zatem rozważyć, czy na pewno chce Pan czekać na potencjalne samoistne ustąpienie braku erekcji.