Spadek libido po rzuceniu palenia

Witam, mój chłopak odkąd rzucił palenie nie ma ochoty na seks i całowanie. Przed rzuceniem nie było z tym żadnego problemu. Co jest tego przyczyną i jak to wyleczyć? Proszę o pomoc.

Witam! Przedstawiony problem prawdopodobnie nie ma przyczyny somatycznej (organicznej). Przyczyn zmniejszenia ochoty na seks (ewentualnie spadku libido, unikania współżycia) może być wiele. Jedną z dość prawdopodobnych przyczyn jest poddenerwowanie towarzyszące początkowemu okresowi przy zaprzestaniu palenia tytoniu. W takim okresie czasu może Pani zauważać ogólne zmiany zachowania np. nadmierna nerwowość, drażliwość, zwiększony apetyt itd. Konieczna jest szczera rozmowa z partnerem w celu wyjaśnienia przyczyny. Tylko tak będzie można stwierdzić przyczynę zmiany zachowania. Dopiero po takiej rozmowie będzie można ocenić czy Pani chłopak ma jakikolwiek problem z erekcją lub z libido. Pozdrawiam serdecznie!