Seks oralny a choroby - jakie jest ryzyko?

Dzień dobry! Będę wdzięczny za odpowiedź na następujące pytania: jakimi chorobami można zarazić się podczas seksu oralnego (szczególnie interesuje mnie HIV, jakie okoliczności muszą zajść by się zarazić podczas seksu oralnego)? Czy możliwym jest zarażenie się np. grzybicą? Czy stosowanie prezerwatyw podczas seksu oralnego, mimo że zapewne bezpieczniejsze dla zdrowia, nie wiąże się z obniżeniem doznań? Pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

HIV możemy się zarazić między innymi poprzez spermę, zatem kontakt oralny bez prezerwatywy jest oczywiście zagrażający dla zdrowia w przypadku tej choroby, jeżeli dochodzi do wytrysku.  Stosowanie prezerwatywy podczas seksu, może wiązać się z obniżeniem doznań, jednak jest bardzo wskazane ze względów zdrowotnych.

Co do pytania o grzybicę, to oczywiście również występuje możliwość zarażenia.

Serdecznie pozdrawiam.