Seks z osobą, która nadużywa alkoholu

Witam,moje pytanie dotycz partnera, który nie stroni od alkohol od dłuższego czasu.obecnie spozywga go" w bardziej kontrolowany sposo.jestesmy para od roku,b.sie kochamy, ale glownym problemem jest seks a wlasciwie jego brak, czasami dzięki niebieskiej talb. częściowo się udaje,ale jest to dalekie od idealu. moje pytanie zatem jet.czy wogole jest możliwy udany seks z osoba z tym problemem. Dziekuje ipozdrawiam JULIA

Dzień dobry!

Długotrwałe nadużywanie alkoholu, ale też palenie papierosów, nadwaga, zła dieta, brak aktywności fizycznej itp. może skutkować (i często skutkuje) zaburzeniami erekcji. Dodatkowo wpływa na na to ogólny stan zdrowia - cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne itp. Partner powinien zgłosić się do lekarza seksuologa i zdiagnozować przyczynę zaburzeń erekcji.

Pozdrawiam!

Witam, istnieje związek pomiędzy nadmiernym spożywaniem alkoholu w dłuższej perspektywie czasowej i zaburzeniami sprawności seksualnej. Sprawa wymaga specjalistycznych badań i konsultacji u lekarza seksuologa. Pozdrawiam