Skutki podania zbyt dużej dawki leków usypiających

Jakie mogą być skutki podania zbyt dużej dawki leków usypiających podczas narkozy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zależy jakiego leku pytanie dotyczy. Z reguły mogą wystąpić trudności z odłączeniem od respiratora, wybudzeniem po operacji, wahania ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca. Leki stosowane w anestezjologii różnią się jednak między sobą zarówno działaniem, jak i ew. skutkami ubocznymi przedawkowania.