Spadek libido w wieku 19 lat - czy to normalne?

Witam. Mam 19 lat. Jestem z moją dziewczyną już ponad półtora roku i to z nią przeżyłem swój pierwszy raz. Ona miała przede mną trzech partnerów. Mam dwa problemy związane ze sprawami łóżkowymi. Po pierwsze, gdy postanowiliśmy być razem, wiedziałem, że miała innych partnerów i że nie jest dziewicą, wtedy nie przeszkadzało mi to, ale z czasem coraz bardziej odczuwałem zakłopotanie z tym związane. Chciałbym nie czuć wstrętu do mojej dziewczyny, na myśl o jej przeszłości. Czasami myślę, że dostałem "nadgryzione jabłko" i smuci mnie to ogromnie, ponieważ bardzo ją kocham, a mam dość staroświeckie poglądy (seks po ślubie), a teraz o to ciężko, szczególnie w moich okolicach. Uprawiamy seks nawet do kilku razy dziennie. Mam ochotę i nigdy się do tego nie zmuszałem, a gdy pomyślę znowu o jej przeżyciach, odbiera mi to chęci i się załamuję. Chciałbym się tego pozbyć.  Po drugie, pomimo że uważam moją partnerkę za bardzo atrakcyjną i naprawdę bardzo mocno ją kocham i pomimo bardzo częstych stosunków, masturbuję się oglądając filmy pornograficzne. Czasami zdarza się, że myślę o innych dziewczynach podczas seksu, co po zakończeniu stosunku wzbudza we mnie obrzydzenie i czuję się okropnie z tą myślą. Liczę na pomoc! Z góry dziękuję.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli chodzi o wcześniejsze kontakty seksualne Pańskiej dziewczyny, to z tego co Pan opisuje, wiedział Pan o wszystkim zanim rozpoczęliście być razem.
Z tego względu nie może Pan obwiniać swojej partnerki. Jeżeli Pański stosunek do tej sytuacji się zmienił, powinien Pan jej o tym powiedzieć, a przede wszystkim powinien Pan sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przeszłość jest na tyle istotna, iż nie pozwoli stworzyć szczęśliwego związku.

Oglądanie filmów pornograficznych lub masturbacja są rzeczami zupełnie normalnymi. W każdym związku z biegiem czasu następuje rutyna i czasami jest to jeden ze sposobów na urozmaicenie.
Ważne jest, aby być szczerym w stosunku do partnerki i mówić o swoich uczuciach i potrzebach.

Pozdrawiam!