Spłaszczona główka u rocznego dziecka

Witam. Moj wnusio ma 1 rok i miesiac. Jego glowka jest splaszczona z prawej strony. Od 3 miesiaca do prawie 8 corka stosowala mu poduszke mimos. Wczesniej nie znalismy tego produktu. Po 8 miesiacu wnuk zaczal spac bez puduszki, poprostu zmienial juz sam pozycje. Do tej pory spi na stronie nie objetej splaszczeniem. Pytanie brzmi, czy jest jeszcze szansa na to, ze glowka sie sama zaokragli. Nadmienie, ze nie jest to jakies bardzo duze znieksztalcenie, ale jednak jest i jest widoczne. Zofia

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez lekarza pediatry po bezpośrednim badaniu Pacjenta