Sposoby leczenia zaburzeń erekcji na tle psychogennym

Witam, czy zaburzenia erekcji na tle psychogennym dają się łatwo wyleczyć? Czy to sprawa beznadziejna? Czy odwracalna? Jestem młodym mężczyzną, 24 lata i boję się, że moje problemy uniemożliwią mi założenie rodziny w przyszłości. Pytam o to wszystko mojego psychologa, ale nie udziela mi odpowiedzi.

Dzień dobry!

Tak, jest możliwa skuteczna psychoterapia (często także w połączeniu z metodami treningowymi oraz farmakologią - mimo dominującego psychogennego tła trudności) zaburzeń erekcji. Oczywiście, każdy człowiek i każda historia jest jednak inna, różny jest przebieg i różne efekty leczenia. Zdecydowanie warto być jednak dobrej myśli. Zachęcam do pracy z doświadczonym psychoterapeutą seksuologiem.

Pozdrawiam!