Jak leczyć zaburzenie seksualne w przypadku braku aktywności seksualnej?

Witam; jak leczyć zaburzenie seksualne (erekcji) w przypadku braku aktywności seksualnej?

Dzień dobry!

W zależności od przyczyn zaburzeń erekcji, często właściwą formą leczenie jest farmakoterapia. Leki poprawiające sprawność erekcyjną może przyjmować również osoba, która nie jest aktualnie aktywna seksualnie. Podobnie psychoterapia - ma pozytywny wpływ na różne sfery życia, w tym seksualną (w przypadku psychogennych zaburzeń erekcji jest zalecą formą leczenia), a pozostawanie w związku i aktywność seksualna nie jest "wymagana".

Pozdrawiam!