Sposoby na poradzenie sobie z przedwczesnym wytryskiem u 26-latka

Jestem z moim chlopakiem juz 2 lata. Uprawiamy sex od 5 msc ale u niego dochodzi do wczesnego wytrysku? Jak mamy sobie z tym poradzic? Ja mam 20 lat a moj chlopak 26. Obydwoje nie mielismy zadnych partnerow wczesniej

Dzień dobry!

Aby zdiagnozować wytrysk przedwczesny oraz zrozumieć mechanizm i zasady jego pojawienia się i utrwalenia, konieczna jest rozmowa z samym mężczyzną. Konieczna jest odpowiedź na pytania dot. jego ogólnego stanu zdrowia, dotychczasowych doświadczeń (np. masturbacyjnych), przeżyć i emocji związanych z seksualnością, subiektywnych wrażeń seksualnych, poczucia kontroli nad wytryskiem itp. Ważne również, jakie dotąd stosował metody/ próby zwiększania kontroli nad momentem wytrysku i jakie przynosiły one rezultaty. Wytrysk przedwczesny skutecznie leczy się farmakologicznie. Niekiedy przy wsparciu psychoterapeutycznym lub terapii partnerskiej.

Pozdrawiam!