Sposoby usuwania torbieli

Witam, czy to prawda, że torbiele do 1 cm można pozbyć się metodą "rozbicia"?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

nie do końca wiem jaka torbiel, w jakiej lokalizacji ma Pani na myśli. Różne rodzaje torbieli w zależności od lokalizacji i punktu wyjścia mogą wymagać odmiennego postępowania. Mamy torbiele wątroby, torbiele skórne, torbiele piersi torbiel Bakera itd. Ciężko uogólniać postępowanie na podstawie informacji rozmiar do 1 cm.

Pozdrawiam,

Anna Asenko