Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sprawność nogi po złamaniu kości strzałkowej

witam,złamałem 13 listopada kość strzałkową u lewej nogi jestem pół-zawodowym sportowcem i mam pytanie czy po dobrym zrośnieciu dojde do wpełni sprawności tej nogi ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie, prawie zawsze złamania kości strzałkowej (szczególnie w zakresie jej trzonu) nie pozostawiają "żadnych śladów" po zakończeniu leczenia. Funkcjonalnie kość strzałkowa jest niezbędna w zakresie nasady dalszej oraz w mniejszym stopniu - nasady bliższej. I dlatego złamania tych okolic kości strzałkowej częściej wiążą się z możliwością powikłań leczenia. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do treningów.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy