Stan zapalny po leczeniu kanałowym zęba

Witam dwa miesiące temu miała leczenie kanałowe szótki górnej ząb ma z nie doleczonym czwartym kanałem ze na trudny dostęp a ząb został tymczasowo wypełniony i nad budowany ma pytanie bo ten ząb znowu daje się znow znać zaczyna boleć czy znowy może dziac sie jakiś stan zapalny czy to normalne

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli odczuwa Pani dolegliwości bólowe w okolicy tego zęba koniecznie proszę udać się na wizytę do lekarza dentysty. Jeśli przyczyną jest stan zapalny, szybkie rozpoczęcie leczenia umożliwi brak progresji zapalenia.

Z zadanego pytania zrozumiałam,że leczenie kanałowe zęba nie jest zakończone ze względu na trudny dostęp do jednego z kanałów. Taka sytuacja wymaga podjęcia leczenia kanałowego pod mikroskopem i ostatecznego wypełnienia kanałów lub usunięcia zęba. W przeciwnej sytuacji dolegliwości będą się nasilały. Pozdrawiam