Stan zapalny pod dolną siódemką

Witam. Zwracam sie do Panstwa z kolejnym pytaniem w sprawie problemu z zebami. Po tygodniu usuniecia 8 dolnej, dentystka stwierdzila ze troche powoli wszystko sie goi ale moj problem polega na tym, ze obok mam most, sa to 3 zeby. Przy nacisku na dziaslo ( zab nr.7 ) saczy sie jakas wydzielina jakby ropa. Lekarka dala mi zel do smarowania ale to nie pomaga. Na zdjeciach rtg stanu zapalnego brak. Moj problem z siodemka trwa juz okolo 9 msc, ciagly stan zapalny. Nic nie pomaga. Co robic. Dziekuje.

Witam, trudno jest bez zdjęcia i obejrzenia stanu zęba i mostu jednoznacznie powiedzieć, że to jest na pewno to. Prawdą jest, jak Pani pisze, że jest wydzielina ropna. Musiała ona skądś się wziąć. Może jest kieszonka wokół zęba 7 albo tylko z jednej strony. Może korona drażni okolicę poddziąsłową i stąd ta wydzielina. Jeżeli obecny dentysta nie umie wytłumaczyć przyczyny proszę skonsultować to z innym dentystą, tylko dobrze byłoby, żeby miała Pani wszystkie zdjęcia dotyczące tego zęba, tzn. również te wcześniejsze. Pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

proszę zgłosić się do periodontologa - jeśli to stan zapalny przyzębia - to poradzi co robić i pomoże ustalić przyczynę
pozdrawiam
lek.lek.stom. Bogdan Jaremczuk